Pasif Ev HAYIR Teşekkürler!

Ev biraz serin mi? Pasif ev sahipleri: Sorun değil, sadece bir kazak giyin. Kadınlar soğuğa karşı daha hassas değil mi? Evet, benimki üst üste üç süveter giyiyor.  Konferans 6 Şubat 2020 19:30'da Unken'de


Konferans hakkında bilgi için buraya tıklayın

  Pasif Ev HAYIR Teşekkürler!


Zaten 2 Eylül 2018 tarihli haber bültenimde Pasif Ev HAYIR Teşekkürler yazmıştım!

Mayıs 2019'da, bir pasif ev forumunda bu son derece üzücü tartışmayı başlattım: enerji üretimi reddediliyor, enerji tasarrufu yapılacak tek mutluluk verici şey.

Cumartesi günü, 6 saat boyunca pasif bir evde kaldığım oldu. Misafir olarak yaptığınız ilk şey ayakkabılarınızı çıkarmaktır. Ama zemin soğuktu. Bu yüzden yaptığım ilk şey sırt çantamdan bir kayak şapkası çıkarıp ayaklarıma geçirmek oldu. Hâlâ çok soğuktu, bu yüzden Buda oturur pozisyondaydı. Bir süre sonra bacak kaslarım artık bu pozisyonla baş edemez hale geldi, ben de ev sahibimden ayakkabılarımı giymeme izin vermesini istedim. Bu kalın ay botları gerçekten de pasif evler için uygun ayakkabılar.

Pasif ev sahibi ile bir diyalog gelişti: "Ev biraz soğuk değil mi? Bu sorun değil, sadece bir kazak giyersiniz. Kadınlar soğuğa karşı daha hassas değil mi? Evet, benimki üst üste üç kazak giyiyor. Bu arada, Salzburg'da huzurevleri için enerji sertifikası 25° ile hesaplanmak zorunda. O kadar sıcak olamaz! Babam son yıllarında 28° oda sıcaklığını tercih ederdi. Böyle bir insan burada yaşayamaz!

Bu arada, sadece hız göstergeleri değil, termometreler de sapma gösterebiliyor: kızılötesi termometrem sadece 19,5° gösterirken, bu termometre 22°'lik kabul edilebilir bir sıcaklık izlenimi veriyor.

  Pasif bir evde ısıtma sistemi


Hava emilir ve zemine döşenen bir boru içinde 30 metreden uzun bir süre boyunca zeminin sıcaklığına uyarlanır. Ardından, egzoz havasının ısıyı besleme havasına aktardığı çapraz-karşı akışlı ısı eşanjörü gelir. Daha sonra bir ısı pompası aracılığıyla egzoz havasından daha fazla ısı çekilir. Bu, besleme havasını daha fazla ısıtmak veya sıcak suyu hazırlamak için kullanılır.

Bir havalı ısı pompasının performansı, buharlaştırıcıdan emilen hava miktarına bağlıdır. Çapı 50 cm olan küçük bir havalı ısı pompasının fanı, 15 km/saat hızla saatte 6.000 m³ hava üretebilir. Bu, pasif bir evin havalandırma sisteminden akan havadan 25 kat daha fazladır. Bu, böyle bir pasif evin havalandırma sisteminden akan miktardan 25 kat daha fazladır. Pasif evin ısıtma sistemi bu çok sınırlı hava miktarıyla başa çıkmak zorundadır. Havadan yeterli ısı elde edilemiyorsa, doğrudan elektrikli ısıtma kullanılır. Sıcak su tankında bir ısıtma elemanı bulunur ve besleme havası kanallarında elektrikli ısıtma bobinleri vardır. Emme borusunun çapı 160 mm'dir, bu nedenle içinden çok fazla hava ememezsiniz.

  Taban tabana zıt ürün felsefesi


Belki de XL versiyonun alıcısı 27° oda sıcaklığını tercih ediyordur, 40 m² ısıtmalı çift garajı vardır ve yılbaşı gecesinden 2 gün önce spontane bir fikirle yılbaşı gecesini bir havuz partisiyle kutlamak ister.

Daha sonra, diğer tüketicilere ek olarak, 12 m³ suyun 5°'den 32°'ye getirilmesi gerekir. Bir gün mutlaka internette bu tür eylemlerle ilgili videolar olacaktır.

GEMINI Yeni Nesil evin termal sistemleri için PDF'de böyle yazıyor. Yeni Nesil GEMINI evinin sahibi komşularına düzgün bir şekilde hava atabilmelidir: "Kar küremek zorunda mısın? Benim garaj yolumda yerden ısıtma var!"

  Gezegensel rehabilitasyon için küresel refaha ihtiyaç var


Emisyonları sıfıra indirmenin yeterli olduğu tüm senaryolar giderek daha mantıksız hale gelmektedir. Çözülen permafrost ve gazlaşan metan hidrat iklim gelişimi için muazzam bir potansiyel tehdit oluşturmaktadır. Küçük bir azaltım yeterli olmayacaktır. 100 daha az CO2 emisyonu bile hala çok az olabilir. 200 daha az, yani daha fazla insan CO2 emisyonu olmaması artı filtreleme ve kırma yoluyla aktif azaltma yeterli olmalıdır. Ancak CO2'nin atmosferden filtrelenmesi ve C ve O'ya ayrılması, yalnızca tamamen yenilenebilir enerjiye dayalı bir sanayi tabanına sahip zengin bir insanlığın başarabileceği muazzam bir çabadır. Bu nedenle, tasarruf kısıtlayıcı feragat insanlık için hayati tehlike arz etmektedir. GEMINI yeni nesil projesini ileriye götürmek Infintism'i Destekleme Derneği için yeni bir görevdir. Daha sonra bir şirket kurulacaktır. Dernek şirkette hisse sahibi olabilir ve olacaktır. Derneğin destekleyici üyeleri şirketin oluşumunda ayrıcalıklara sahip olacak. Önümüzdeki haftalarda bu konu üzerinde çalışılmaya devam edilecek, ancak bu zor başlangıç aşamasında destek kesinlikle karşılığını verecektir.
          Pasif Ev HAYIR Teşekkürler!: Ev biraz serin mi? Pasif ev sahipleri: Sorun değil, sadece bir kazak giyin. Kadınlar soğuğa karşı daha hassas değil mi? Evet, benimki üst üste üç süveter giyiyor. https://2020.pege.org/01-26/turkish.htm